آموزش پابجی موبایل

آشنایی کامل با نقشه ارانگل پابجی موبایل (Erangel)

نقشه ارانگل پابجی موبایل

ارانگل جزء اولین نقشه ارائه شده به بازی است و محبوبیت بالایی نسبت به دیگر نقشه‌های بازی دارد. به طور کلی می‌توان گفت همه چیز در این نقشه در تعادل کامل وجود دارد برای مثال زمان بازی، ابعاد نقشه، تراکم بازیکنان، لوت و امکان مبارزه در تمامی حالت‌ها از دلایل این ویژگی است. ابعاد نقشه ارانگل 8*8 است که اندازه استانداردی برای یک نقشه است. آمار منتشر شده از جانب شرکت سازنده نشان می‌دهد که حدود 100 بیلیون بازیکن در این نقشه مشغول به بازی شده‌اند.

نقشه ارانگل در پابجی موبایل

نقشه Erangel در بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile (با نام مخفف PUBG Mobile) یکی از نقشه‌های اصلی و محبوب این بازی است. Erangel اولین نقشه‌ای است که در بازی معرفی شد و استفاده از آن در نسخه‌های دیگر بازی PUBG نیز وجود دارد.

مپ Erangel از یک جزیره بزرگ تشکیل شده است که شامل مکان‌های مختلفی مانند شهرها، روستاها، مزارع،جنگل‌ها و مناطق صنعتی است. این نقشه دارای تنوع زیادی از مناطق باز و بسته است که به بازیکنان امکان می‌دهد استراتژی‌های مختلفی را در طول بازی اجرا کنند. حال که نگاهی کلی به این نقشه پیدا کرده‌اید، اکنون می‌خواهیم شما را با تمامی نقاط این نقشه آشنا کنیم.

خرید ارزان یوسی پابجی موبایل با ارسال فوری از فروشگاه رنگو گیم

آشنایی با شهرهای مپ ارانگل پابجی

همانطور که گفته شد مپ ارانگل دارای نقاط بسیار متنوعی برای لوت و مبارزه است که در ادامه شما را با تمامی این نقاط آشنا خواهیم کرد.

در ابتدا با قسمت‌های بالایی نقشه شروع می‌کنیم.

spawn Island: این مکان همان لابی بازی است که شما تا لحظاتی قبل از پرواز در آن حضور دارید. امکان دسترسی با این قسمت بسیار دشوار می‌باشد و نمی‌توان بدون قایق و تنها با فرود آمدن به آن رسید. در این مکان لوت بسیار خوبی آماده جمع‌آوری است ولی به علت دور بودن از نقشه و فرصت محدود لوت کردن در زون اول ممکن است اگر هم به این مکان دسترسی پیدا کنید به راحتی به درون زون برنگردید. توصیه می‌شود یکبار هم که شده برای سرگرمی به این قسمت نقشه حرکت کنید ولی سعی نکنید این قسمت را برای فرود همیشگی خود انتخاب کنید.

Kameshki: یکی از شهر‌های کوچک و دور دست نقشه است که طرفداران خاص خودش را دارد. عموما اگر این مکان بر روی خط هواپیما نباشد کسی در آن فرود نخواهد آمد. لوت متوسطی دارد ولی شما را برای ادامه بازی از لوت کردن بی‌نیاز نخواهد کرد. توصیه می‌شود اگر قصد یک بازی آرام و بدون دردسر را دارید به این قسمت مراجعه کنید.

Stralber: شاید بتوان گفت یکی بدترین نقاط بازی همین قسمت باشد. لوت آن متوسط است و شاید شما گاها دشمنانی را مقابل خود ببینید ولی باید گفت در هنگام بازگشت پس از لوت کردن اگر خودرویی همراه شما نباشد از تمام بازی عقب خواهید ماند. در این مکان هیچ خودرویی قرار داده نشده و رفت و برگشت از آن بسیار خسته کننده و طولانی خواهد بود. این مکان به هیچ یک از بازیکان برای فرود در ابتدای بازی توصیه نخواهد شد.

Yasnaya Compound: یک شهر کوچه با منابع محدود است که کمتر شخصی برای لوت ابتدای بازی پای خود را در این مکان می‌گذارد. برای مبارزات در اواسط بازی مکان خوبی است ولی برای فرود آمدن توصیه نخواهد شد.

نقشه پابجی در واقعیت

Severny: این مکان هم طرفداران خاص خود را دارد که از لوت مناسب و خوب این مکان استفاده می‌کنند. امکان درگیری در این مکان وجود دارد، مخصوصا اگر خط هواپیما از این مکان گذر کرده باشد. گاها لوت بسیار خوبی در این مکان یافت می‌شود و بات‌های زیادی را می‌توانید در آنجا یافت کنید.

Shooting Range: یک مکان که در زمان گذشته برای تمرین هدف‌گیری و تجربه بهتر سلاح‌ها استفاده می‌شد. این مکان با اینکه وسعت کمی که دارد، دارای لوت مطلوب و قابل توجهی است. امکان پیدا کردن حجم زیادی از فشنگ در آن بالاست و گاها تجهیزات سطح 3 در آن یافت می‌شود. در کنار این مکان یک تونل مخفی وجود دارد که باعث می‌شود شما لوت کامل‌تری را داشته باشید. برای فرود در ابتدای بازی توصیه می‌شود و امکان درگیری در حجم پایین در آن وجود دارد. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید یک الی دو عدد بات هم در آن شکار کنید.

Zharki: یک از زیباترین مناطق بازی که با گرافیک و طراحی زیبایی که دارد بازیکنان را مجذوب خود می‌کند. لوت مطلوب و وجود بات در این مکان از ویژگی‌های آن است و تنها ایرادی که می‌توان از آن گرفت دسترسی دشوار و مسیر طولانی آن هنگام برگشت به مرکز نقشه است. با این حال تعدادی خودرو در جاده‌ها تعبیه شده است که کار شما را راحت خواهد کرد، اما اگر به دنبال درگیری و گرفتن کیل بالا در بازی هستید این مکان توصیه نمی‌شود.

Georgopol: یک منطقه بسیار وسیع که درگیری در آن به شدت بالا است. قسمت کانتینرهای این مکان دارای لوت بسیار خوبی است که اگر به درستی بر روی آن فرود بیایید می‌توانید تعداد بالایی کیل در آنجا دریافت کنید. شمار بازیکنانی که به این منطقه می‌آیند زیاد است و یک منطقه عالی برای کسانی که به دنبال درگیری هستند ایجاد خواهد کرد. قسمت ساختمان‌های این قسمت بسیار وسیع است و ممکن است وقت زیادی از شما برای لوت کردن بگیرد. در کل قسمت کانتینرها مکانی مطلوب‌تر برای شما خواهد بود. اگر مهارت مبارزه بالایی ندارید بهتر است ابتدا در قسمت ساختمان‌های کناری فرود بیایید و پس از لوت کردن به سراغ افراد بجا مانده از درگیری کانتینرهای بروید.

Rozhok: یک منطقه محبوب بین بازیکنان که گاها لوت بسیار خوبی در آن یافت می‌شود. لذت درگیری در این مکان بسیار بالا است و می‌توانید پس از لوت کردن و از بین بردن دشمنان خود، از تپه کنار روژوک بالا رفته و با دیگر بازیکنان واقع در School درگیر شوید. دقت داشته باشید رفت آمد در این منطقه بالا است و ممکن است بازیکنان زیادی در اواسط و اواخر بازی از آنجا عبور کنند.

Water Town: شهری که طی سالیان زیاد در پی اتصال رودخانه به این شهر زیر آب رفته است. لوت متوسط و وجود تعداد بالایی بات در این مکان از ویژگی‌های آن است. برای فرود در ابتدای بازی توصیه نمی‌شود ولی در اواسط بازی به علت وجود پل ارتباطی با قسمت غربی نقشه، می‌تواند مکان مناسبی برای درگیری باشد.

School: مرکزی‌ترین قسمت نقشه که درگیری در آن بسیار لذت بخش خواهد بود. شاید بتوان گفت در اکثر مواقع اگر در این مکان فرود بیایید نیاز به جابجایی بین نقشه نخواهید داشت و دیگر بازیکنان به سمت شما خواهند آمد. این مدرسه متروکه که یک استخر در کنار آن وجود دارد مکان مناسبی برای مستقر شدن تا انتهای بازی است. احتمال درگیری در ابتدای بازی در این قسمت وجود دارد و اگر خوش شانس باشید و لوت مناسبی دریافت کنید، می‌توانید بازیکنان حریف را از پای دربیاورید. در کنار این مدرسه تعداد زیادی ساختمان که اصطلاحا به آن مسکن مهر هم می‌گویند وجود دارد که آنجا هم درگیری بسیار بالا می‌باشد. شما می‌تواندی با اتمام کار خود به این قسمت رفته و دیگر بازیکنان این منطقه را مغلوب کنید. اگر مهارت کافی را داشته باشید، با استفاده از ساختمان‌های بلند این منطقه که یک ساختمان اصلی و بسیار مهم هم دارد می‌توانید تسلط خوبی بر مرکز نقشه بازی داشته باشید.

Hospital: یک بیمارستان متروکه در قسمت جنوبی جورجوپول که گاها لوت مناسبی در آن پیدا خواهد شد. شما را از لوت کردن تا انتها یبازی بی‌نیاز نخواهد کرد ولی باز هم یکی از ساختمان‌های مهم بازی است. امکان درگیری در آن کم است اما ممکن است با بازیکنان دیگری که در جورجوپول فرود آمده‌اند درگیر شوید.

نقشه ارانگل پابجی

مرجع خرید انواع بسته‌های سی پی کالاف دیوتی در ایران

Yasnaya: دومین شهر بزرگ بازی است که اگر آن‌را با دقت بگردید لوت مناسبی در آنجا دریافت خواهید کرد. این مکان ساختمان‌های مهم زیادی دارد که اگر زون، بازیکنان را به این سمت هدایت کند امکان درگیری در آنجا بالا خواهد بود.

Lipovka: یکی دیگر از شهرهای حاشیه بازی که لوت متوسط و مناسبی در آن وجود دارد. امکان درگیری در آنجا کم است اما می‌توان بات‌های زیادی در آن یافت کرد. اگر خوش‌شانس باشید می‌توان منابع سطح 3 هم در آنجا پیدا کنید.

Prison: یک زندان قدیمی که درگیری در آن بسیار مرگبار است. اگر در ابتدای بازی در این قسمت فرود آمدید بهتر است تمامی مهارت خود را بکار بگیرید که زنده از آنجا خارج شوید. این مکان با کوه‌های بلند احاطه شده که امکان فرار را از این قسمت کاهش ‌می‌دهد. لوت متوسطی دارد و ممکن است درگیری را برای شما بسیار دشوار کند. مراقب بازیکنان بالای کوه باشید تا شما را به سمت لابی هدایت نکنند.

Mylta Power: قطعا این مکان جزء یکی از بهترین نقاط بازی قرار خواهد داشت. لوت بسیار خوب و وجود بات‌های زیاد از ویژگی‌های این مکان است. البته که نسبت به گذشته لوت آن کاهش پیدا کرده است ولی همچنان جزء یکی از بهترین نقاط برای فرود آمدن است. در کنار این منطقه صنعتی یک کارخانه متروکه وجود دارد که آن هم همانند این منطقه لوت بسیار خوبی دارد و احتمال پیدا کردن منابع کمیاب در آن بالا است. از دیگر ویژگی‌های خوب این دو کارخانه می‌توان به ناشناخته بودن آن بین بازیکنان اشاره کرد که همین امر موجب کاهش احتمال درگیری دراین منطقه می‌شود. اگر خط هواپیما از این مکان عبور کرد، هیچ توجیهی برای فرود نیامدن در این کارخانه را ندارید.

Shelter: شاید اگر نقشه بازی را مشاهده کنید فکر کنید در این منطقه لوتی وجود ندارد ولی باید به شما بگوییم سخت در اشتباه هستید. در این منطقه وسیع و سر سبز چندین ورودی تونل زیرزمینی وجود دارد که لوت بسیار مناسبی در آن قرار داده شده است. توجه داشته باشید که فقط شما نیستید که ازین منطقه اطلاع دارید و ممکن است درگیری در این تونل‌ها برای شما خطرناک باشد، زیرا گرفتن صدای پای دیگر بازیکنان در این منطقه بسیار آسان است.

Mylta: یک شهر کوچک به به علت وجود پل ارتباطی میان جزیره جنوبی و جزیره اصلی شاهد درگیری‌های زیادی بوده است. لوت متوسطی دارد و می‌تواند شما به پل ارتباطی نزدیک کند. یکی از استراتژی‌های مورد استفاده در این قسمت به این صورت است که بازیکنان پس از لوت کردن منابع در میلتا، به روی پل رفته و در انتظار دیگر بازیکنانی که از سمت جنوبی جزیره بر روی پل می‌آیند می‌مانند. قسمت جنوبی جزیره دارای لوت بسیار بالایی است که اگر شما بتوانید بر روی پل آن‌ها را مغلوب کنید تا انتها بازی نیاز به منابع خاصی نخواهید داشت.

Pochinki: یکی از مناطق پر هرج و مرج در مرکز بازی است که همیشه بازیکنان حرفه‌ای خود را دارد. لوت مناسبی دارد و در ابتدای بازی از همه نقاط این شهر صدای تیر اندازی خواهید شنید. توصیه می‌شود اگر به دنبال درگیری و گرفتن کیل بالا هستید در این منطقه فرود بیایید. همچنین به علت اینکه در مرکز نقشه وجود دارد همیشه رفت و آمد در آن مشاهده می‌شود و اگر خوش شانس باشید تا انتهای بازی در داخل زون قرار خواهید داشت.

Primorsk: در گوشه نقشه قرار دارد و تعداد بالایی بات در آنجا منتظر شما هستند. لوت به نسبت خوبی دارد و احتمال درگیری در آن کم است.

Blue circel: نقاط مشخص شده با رنگ آبی چندین ساختمان معمولی در سطح نقشه است که لوت کم و درگیری پایینی در آن‌ها وجود دارد.

 

مکان های مخفی پابجی مپ ارانگل

Military Base: قسمت جنوبی نقشه یک جزیره وجود دارد که در گذشته مرکز پایگاه‌های نظامی بوده است. این منطقه دارای چندین ساختمان پر اهمیت است که یکی از آن‌ها سه ساختمان مجاور است. این سه ساختمان، مرکز اصلی درگیری‌ها در ابتدای بازی است و بر تمامی نقاط منطقه مشرف است. لوت کلی این منطقه بسیار خوب است و به همان نسبت درگیری در آن به شدت بالاست. در تمامی ساختمان‌های این منطقه بازیکنان فرود می‌آیند و به مبارزه می‌پردازند. یک دکل مخابراتی در کنار سه ساختمان وجود دارد که لوت خوبی بر روی آن قرار دارد و اگر دوربین بالایی پیدا کنید می‌توانید از بالا، تمامی بازیکنان را مورد هدف قرار دهید. شانس پیدا کردن فلرگان در این منطقه بالا است پس بهتر است با دقت، تمامی نقاط آن را جست و جو کنید و تا دیر نشده به سمت زون حرکت کنید. مراقب بازیکنانی که بر روی پل منتظر شما هستند باشید.

Novorepnoye: یک منطقه پر از کانتینر‌های کنار هم قرار گرفته که درگیری بر روی آن‌ها به شدت بالا است. توصیه می‌شود اگر مهارت لازم درگیری را ندارید به آنجا حرکت نکنید. لوت بسیار بالا و وجود بات‌های زیاد از دیگر ویژگی‌های این منطقه است.

به طور خلاصه

نقشه Erangel در بازی پابجی یکی از اصلی‌ترین و محبوب‌ترین نقشه‌ها است. این نقشه در ابتدای عرضه بازی در سال 2017 معرفی شد و همچنان در بازی وجود دارد. Erangel یک جزیره بزرگ با مناظر متنوعی است که شامل کوهستان‌ها، جنگل‌ها، شهرها، روستاها و پست‌های نظامی است.

نقشه Erangel از نظر طراحی و ابعاد، 8×8 کیلومتر مربع است و برای بازی با 100 نفر طراحی شده است. در این نقشه، شما و سایر بازیکنان از هواپیما به پایین پرتاب می‌شوید و باید تجهیزات، سلاح‌ها و وسایل مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنید تا در برابر دیگر بازیکنان مقاومت کنید و آخرین بازمانده شوید.

نقشه Erangel شامل مناطق مختلفی است که هر کدام ویژگی‌ها و خصوصیات خود را دارند و همان‌طور که در این مقاله گفته شد بهتر است مکان مورد نظر خود را نسبت به اهداف و مهارت‌های مبارزه انتخاب کنیند و در آن فرود بیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *