مقالات

آشنایی با نقشه تی دی ام پابجی موبایل و کلیدی نکات

چگونه در تی دی ام هد بزنیم

یکی از جذاب‌ترین و چالشی قسمت‌های بازی پابجی موبایل را می‌توان همین قسمت تی دی ام (Team Deathmatch) دانست که حرفیان در محیطی متفاوت با دیگر نقشه‌های اصلی بازی به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند. در نقشه هدف اصلی ما کشتن هرچه بیشتر و سریعتر حرفیان است که باعث می‌شود ما به امتیاز مورد نظر برای پیروزی دست پیدا کنیم. دقت داشته باشید تعداد بازیکن برابر هر دو تیم در این نقشه بسیار اهمیت دارد و نمی‌توان گفت که شما می‌توانید با پینگ نامناسب و دیوایس ضعیف در مقابل تعداد بیشتری از حریفان پیروز شوید. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با نکات و استراتژهای این نقشه آشنا سازیم.

حالت تی دی ام (Team Deathmatch) چیست

این مود از بازی به طور کلی با حالت‌های دیگر بازی متفاوت است. شما در این حالت باید به صورت گروهی در قابل تیم‌های یک تا 4 نفره در یک نقشه نسبتا کوچک حاضر به مبارزه شوید. هدف اصلی بازیکنان در این نقشه این است که بتوانند سریعتر و با تعداد بیشتر حرفان خودرا را نابود کنند. هر یک از تیم‌ها که بتوانید زودتر به مجموع 40 کیل برسد، برنده میدان خواهند بود. البته توجه داشته باشید که ممکن است در صورت عدم درگیری دو تیم و یا پایین بودن تعداد بازیکنان، قبل رسیدن به 40 عدد امتیاز زمان بازی تمام شود و هر تیمی که تعداد بیشتری امتیاز برای خود جمع آوری کرده باشد برنده بازی خواهد شد. شما در این بازی نیازی به جمع آوری لوت و سلاح نخواهید داشت و می‌توانید اکثر سلاح‌های بازی را از قبل برای خودتان انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید برخی سلاح‌ها و جلیقه‌ها در مرکز نقشه به صورت اتفاقی قرار می‌گیرند که می‌تواندی از آن‌ها استفاده کنید.

آدرس سایت یوسی پابجی موبایل

بهترین نکات تی دی ام برای پیروزی

برای پیروزی در این حالت از بازی شما نیاز به دانستن برخی نکات و مهارت‌ها دارید که ما آن‌ها را به طور کامل برای شما‌ شرح خواهیم داد.

کاور بگیرید

یکی از مهم‌ترین نکات حرفه‌ای شدن در این حالت از بازی این است که بتوانید از محیط نقشه برای کاور گرفتن استفاده کنید. سعی کنید همیشه از پشت کاور‌ها حرکت کنید و در محیط باز درگیر نشوید. استفاده از کاور‌ها به شما این امکان را می‌دهد که از هرجهت که میخواهید به سمت حرفیتان حمله ور شوید و او را غافلگیر کنید. سعی کنید به صورت متداول و سریع از کاورتان خارج شوید، تیر اندازی کنید و به پشت کاور برگردید. این کار به شما اجازه‌ می‌دهد که بدون آسیب دیدن دمیج بالایی به دشمنان وارد کنید.

از نارنجک ها استفاده کنید

یکی از آیتم‌های جذاب این نقشه نارنک است که می‌تواند به شما‌ این امکان را بدهد که بدون درگیری و آسیب، امتیاز دریافت کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از نارنجک این است که تا چند ثانیه قبل از انفجار  آن‌را رها کنید. این کار باعث می‌شود تا اگر نارنک را در مکانی مناسب پرتاب کرده باشید، دشمنان فرصت فرار کردن از آن را نداشته باشند. هربار که شما کشته می‌شوید، نارنک جدیدی در کوله پشتی شما قرار می‌گیرد.

اموزش اسنایپ در تی دی ام

در صورت لزوم خودکشی کنید

ممکن است برای شما هم پیش آید که دمیج بسیاری از سمت حریف دریافت کرده‌اید و جون زیادی برای شما باقی نمانده است. خودکشی با نارنجک باعث می‌شود شما مجددا به قرارگاه اصلیتان بازگردید و با تجهیزاتی سالم به ادامه بازی بپردازید. خودکشی کردن شما امتیازی به تیم حریف نخواهد داد و تنها از K/D بازی شما کم خواهد کرد که اهمیت چندانی ندارد.

هدف گیری مناسب داشته باشید

هدف گیری مناسب و به سمت سر انمی باعث می‌شود شما دمیج بسیار بالاتری به آن‌ها وارد کنید و زودتر آن‌ها را از بین ببرید. دقت داشته باشید هدف گیری در این حالت از بازی باهدف‌گیری‌ای که شما در مود کلاسیک داشته‌اید اندکی متفاوت است و تنها با تمرین متداول می‌توانید در آن پیشرفت داشته باشید.

ارازن‌ترین مرجه خرید سیپی کالاف

به صورت گروهی حرکت کنید

از دیگر نکات کلیدی در بازی می‌توان به کار گروهی اشاره کرد. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، دشمنان به طور کلی نمی‌توانند با تعدادی نابرابر شانس پیروزی در این مود را داشته باشند. این بدین معنا است که اگر با هم تیمی‌های خود حرکت کنید و هوای یکدیگر ار داشته باشید ‌می‌توانید شانس پیروزی خودتان را بسیار افزایش دهید.

استفاده از دیوایس و پینگ مناسب

و در آخر می‌توان گفت اصلی‌ترین عامل تاثیر گذار در بازی، پینگ و دیوایس مورد استفاده شما است. بکارگیری دیوایس با fps بالا به شدت اهمیت دارد و در کنار آن‌، داشتن یک پینگ نسبتا خود در ریجستری تیر‌های شما بسیار موثر است. سعی کنید هیچ وقت اگر پینگ یا دیوایس مناسبی ندارید با دیگر حریفان خود اگ شرایط مطلوب‌تری دارند درگیر نشوید.

به طور خلاصه

به طور کلی برای جمع بندی نکات گفته شده می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • نقشه‌های TDM نسبتاً کوچک هستند و برای 8 بازیکن یا بیشتر طراحی شده اند.
  • در این حالت، دو تیم 4 نفره با یکدیگر روبرو می شوند و تیمی که سریعتر به 40 امتیاز برسد، برنده می شود.
  • بازیکنان پس از مرگ به طور خودکار دوباره زنده می شوند و می توانند به سرعت به نبرد بازگردند.
  • در این حالت، می توانید از جعبه های اسلحه برای دریافت سلاح ها و تجهیزات جدید استفاده کنید.
  • همچنین می توانید از نارنجک ها و سایر تجهیزات تاکتیکی برای از بین بردن دشمنان خود استفاده کنید.
  • با هم تیمی های خود همکاری کنید و به یکدیگر کمک کنید.
  • از محیط اطراف خود به نفع خود استفاده کنید.
  • مراقب دشمنان خود باشید و همیشه آماده نبرد باشید.
  • از نارنجک ها و سایر تجهیزات تاکتیکی به طور موثر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *